18 Mayıs 2013 Cumartesi

LAYÖRÜGİT!!!

tivitırı şaaptığım için blogtan seslenmeye devam edicem size sayın burayı okuyan kişiler. hemen demin noolduğunu anlatçam.

kurtuluş parkında biziklete biniyorum, yanıma bi çocuk geldi bisikletli, "nası gidiyo havalar? diye sordu. arkadaş biraz oksijeni fazla aldı galiba, cümeleri birleştirme yeteneği kazanmış. bu arada arkadaşın yavaş yavaş beni arka tekere yaklaştığını görüyorum. tam "iyi gidiyo, send..." derken tambur tumbur bi ses geldi arkadan. allaan manyaa arka tekerime takılıp düşmüş. sol taraftan baktım bisikleti yerde duruyo ama çocuk yok ortada. sadece tekerimin üstünde ayaklarıyla cebelleşmesi görünüyo. ayakları hariç vücudunun kalan bölümü sol tarafa düşmüş. çırpına çırpına ayaklarını da sol tarafa aldı.
iyi misin bi şey oldu mu diye inerken yaptığı manyaklığın sebebini de anladım. "iyiyim iyiyim, ben hep düşerim zaten böyle" dedi çocuk gayet düzgün bi şekilde. ben aynı şekilde tekerin üstünden takla atıp diğer tarafa düşsem ambulans gelmeden kalkmam yerinden. hatta baygın numarası yaparım ki kızın biri gelip suni tenef... taam taam şaka yaptım, ayıp tabi.
sonra da bindi bisikletine görüşürüz diyip gitti zaten. kask tak bak ama diye çocuğa verdiğim değeri de gösterdim.


bisiklet çoğoş bişiymiş, yarın da perşembe akşamı bisikletçileriyle 19 mayısa gidiciim.

Hiç yorum yok: