19 Temmuz 2012 Perşembe

RAmen

uçan spagetti canavarı kilisesinin dua kitabını aldım sonunda. ramazanda camiye gidip "selamınaleyke" diyerek bi yere çömüp okucam. muhtemelen yaşlı dedelerimizin afffferim sana, bak dua kitabını almış okuyo tü tü tü şeklinde  övgülerine mazhar oluciim. bakıcaz artık...

BaharaKit - 3. bölüm'de  22-34 ayetler arası çok hoşuma gitti, onu yazayım buraya. alıntı yapmak suç teşkil etmez sanırım kaynak gösterirsem.

diğerlerine nasıl davranılır ve genel olarak muhteşem bir tavsiye
22 güzel bir şey söyleyemiyorsanız, ağzınızı makarnayla doldurun. 23 herkes aynı hamurdan yoğurulmuşsa da, aynı tencerede pişmemiştir. 24 bildiğiniz mantar, bilmediğiniz mantardan iyidir. 25 şefkat dolu bir cevap, öfkeyi dindirir: ama üzücü sözler makarna sosunu mundar eder. 26 kara gün dostu, o'nun dokunmadığı dosttur

27 kapalı bir ağız, hiçbir makarnavi uzantıyı yakalayamaz. 28 birlikte güldüğünüz kimseyi unutabilirsiniz, ama birlikte makarna yediğiniz korsanları asla unutmazsınız. 29 spagettinin olmadığı yerde yağma vardır, ama makarnanın çok olduğu yer güvenlidir.  30 ilk taşı, kolsuz olanınız atsın. 31 bir hırsız makarnavi yaratıcıyı görünce, ilk gördüğü o'nun cepleridir. 32 komşunuzu kendiniz kadar sevin ve makarnanızla romunuzu cömertçe paylaşın, çünkü onun gözünde hepimiz biriz.

33 sevgimizi sözcüklerle değil, makarna ve şarapla gösterelim. 34 aşçıyı öpün.

(uçan spagetti canavarı kilisesinin dua kitabı, altıkırkbeş yayın. sf: 160-161)
tabi kitabın tamamı böyle bölük pörçük değil, bu bölüm değişik olduğu için hoşuma gitti belki de, bilmiyorum.

dua kitabı daha çok kitabı mukaddes ve tanahı andırıyo. bölümlerin isimlendirilmesi sebebiyle böyle düşünüyorum, kitabın tamamını okuyunca okuyunca (hatim) fikrim değişebilir belki ama hikaye anlatım tarzını da kitabı mukaddese benzettim. peygamber bobby'nin amerikanyalı bi abimiz olduğunu ve oradaki fıristiyan (evet, f ile) çoğunluğu düşünürsek eleştirinin o tarafa yoğunlaşması mantıklı geliyo.


neyse efenim, arada sevdiğim yerler olursa yazarım yine böyle. kendinize iyi bakınız...

Hiç yorum yok: