13 Aralık 2011 Salı

gökan kütüpaaneden bildiriyor

tam çalıştığım ortodontiden bi şeyler anlamaya başlamştım ki, yanıma oturan insan bütün ciddi çalışma dalgamın içine osurdu.

sırayla gidelim, önce anlama aşaması.
ortodontide kemik gelişimi konusuna çalışıyorum. bi zamanlar endokondral, epifiz plağı, periosteum, kartilaj, intramembranöz hepsi birbirine girmişti. bugün hepsini bi güzel birbirine bağlayıp bütün sistemi çözmüş bulunmaktayım.
okuduğum her cümlede aha şu tip belirdi suratımda
sınava 2 gün kala göt korkusundan beynim çalışmaya başladı. 20 sayfalık yeri 1 haftadır anlamıyodum, sinir basmıştı. sonunda anladım kendilerini, mutluluk doldum.


neyse efenim, ben böyle mutlu mesut çalışırken dedim bu 'ay siğ va'çu did deağ' memesini paylaşayım. meme diyince o içinden süt çıkan yer aklınıza gelmesin, tanımını yapıştırmak isterdim buraya ama kütüpaane bilgisayarında meme yazınca "kütüpaane bişiy bişiyi bu kelimeye izin vermiyor" diye bi yazı çıkıyo. sanki milletin içinde porno açıyoruz! sinir geldi bak.
durumlar karşısında verilen tepkinin görsel boyutu diye açıklayım, yetersiz de olsa bi tanım olsun. 9gag'ten başka kullanıldığı bi yer var mı bilmiyorum.

konumuz bu değildi zaten, niye bu kadar dallandırıp budaklandırdım ki?
işte bu memeyi paylaşçaktım, dedim yurda gidince yazarım yazıyı ama dayanamadım geldim. neden?
yurtta yazma kararımdan sonra yukarı çıktım (amaç: ders çalışmak), masama yönelmişken bi kız gördüm, yanıma oturcak son hazırlıklarını yapıyo. burdaki kız kelimesi önemli (ne düşündüğünü tahmin edebiliyorum. hayır, sapık değilim).
biz XY kromozomlular yaklaşık yarım dakikada bütün kaynaklarımızı masaya dizip çalışmaya hazır duruma geçebiliriz. ama bu arkadaş montunu astıktan sonra 5 dakika boyunca hazırlandı!
kitap defter çıkarma aşaması hariç bi de. o aşamada yoktum ben.

önce bi kolları sıyırdı.eline krem mi ne bi şeyler sürdü tam göremedim. daha sonra sandalyesini uygun pozisyona getirip kaynaklarını düzgün bi şekilde yerleştirdi.
kıyafetinin kolları tekrar bileğine geldi heralde tekrar bi sıyırdı kolunu. elini yine ovuşturmaya başladı ki bu seferki amacını bilmiyorum. derin bi nefes alıp ellerini masaya koydu.
heh dedim, başlıyo. yok anam nerdeee?
konumunu beğenmeyip sandalyesini tekrar düzeltti, kolunu yine masaya koyup pozisyonunu kontrol etti ve memnun oldu.
derin nefesini tekrar alıp 3. defa kollarını sıyırdı. tam o anda elime makas alıp kesesim geldi kıyafetinin kolunu. tamam lan başla artık 3 kere kolunu sıyırdın!
kaynaklarını eşeleyip istediği notu buldu ve son kez derin nefesini alıp kalemini eline geçirdi ve ben tam rahatladım zannederken asıl kabus başladı.

KIZ YAZI YAZARKEN RESMEN MASA SALLANIYOR!!!
breh breh breh çiviyle mi yazıyosun beynamaz, o nası bi hunharlıktır öyle?!
daha fazla bastırmalıyım. daha fazla, daha fazla, DAHA FAZLA!!!!!!! modunda masayı delercesine yazı yazıyo arkadaş. önümdeki not bi sağa gidiyo bi sola gidiyo yazdığı her harfle. bi ara uzun bi cümle yazdı heralde, kafamı nottan kaldırınca sağ-sol-sağ-sol-sağ-sol yapmaya alışmış gözüm titrek titrek bakıyodu etrafa.
sen yine hazırlan. 40 kere de kolunu sıyırsan en ufak bi şikayetim olmaz. yeter ki kitabını defterini kazıma yavrucum. bak şimdi yukarı gelicem, o masa yine sallanıyosa kan çıkarana kadar vururum ağzına yüzüne. (vurmam, şakalak yaptım)

7 yorum:

seymsomething dedi ki...

2.paragrafın 2.cümlesini okurken arkadan dalga sesleri geliyomuş gibi hissettim dedim iyiki aklında tıpla uzaktan yakından alakalı bir şey istemiyorum :D

o kız çalışmak istemiyomuş belliki ondan böyle zorlamış kollardı kremdi oturmaydı falan. aslında krem masayı kazıma sırasında eli tahriş olmasın diye de olabilir emin değilim. başka biri oturmuştur umarım yanına :D

googhan dedi ki...

onlar terim. bi de bunun cümle haline gelmiş olanları var ki dönem 1'de anlıcam diye canım çıkıyodu. artık sorunsuz bi şekilde okuduğumu anlayabiliyorum ama :D
dönem 1'lere diş yapımını anladırken "distal kontur kretini biraz daha okluzale al, bu kadar servikalde olmaz" dediğimde O.o şu bakışı görmüştüm. zamanla alışılıyo ama.o bi de saçlarını topluyodu, onu yazmayı unutmuşum. aralara serpiştirmek lazım aslında bikaç saç toplama aşamasını :D
ilerleyen saatlerde bağcıklarını bağladı bi de. abi bunu yaparken saçı elime değdi ve hiç sevmem elime kımıl kımıl bi şeylerin değmesini. ayağını benim sandalyeme vurdu bağcığı sıkaken, onunla tam oldu.

seymsomething dedi ki...

yine aynısı oldu kendime "ben ne okuyorum ya" dedim ahah. bu arada ilk yorumda anlatım bozukluğunun allahını yapmışım şimdi gördüm. tüh neyse sen anlamışsındır ne demek istediğimi :D

bi insan ders çalışırken saçını kaç kere toplama gereksinimi duyabilir? normal şartlar altında 1 ama o ablamızın (en azından benim ablam yaşındadır heralde)en başından beri saçmaladığı düşünülürse baya bi yazık olmuş sana fff. neyse ya bi daha nerde görüceksin ki zaten :D -görmezsin heralde-umarım-amin

Gülen Tezer Üstün dedi ki...

Googhan sen hala kütüphaneye neden gidiyosun?!

googhan dedi ki...

seymsomething
ben yorumda abi demişim, tabi olcaktı o. düzelteyim burdan :D

benimle aynı yaştadır heralde. hadi en fazla 22 olsun ki yoktur o kadar.
görürüm tekrar kendisini. kütüpaaneye sık sık gidiyorum artık, beynime kazıdım tipini gördüğüm yerde kaççam :D


Güler Tezer Üstün
ders çalışmak için :D

Damla dedi ki...

"KIZ YAZI YAZARKEN RESMEN MASA SALLANIYOR!!!" cümlesinden sonraki bölümde şöyle güldüm bak: akjshıoıfhlnkjbckjbdkjfhkjhkajhfkjdfbkjbkdjbfkdjbfd.
Dediğim şeye baktın mı bir de? Allaşkına bak lan. Bak gözünün yağna yımırta kıram bak. :(

googhan dedi ki...

1 komşu yorumu var ama cevap yok.
1 ikinci adam beğenisi var.

sorun yok karşim. sakin bir hava hakim şu anda :D