5 Eylül 2011 Pazartesi

erkekler odundur. ama sebebimiz var

efenim blogu ciddi konular için pek kullanmasam da bu seferlik ciddi bi konuya değincem. konumuz erkeklere yaptığınız odun yakıştırması.hep görürüz ya da okuruz, kadınlar, bayanlar, kızlar her neyse (genel olarak dişi demeyi tercih ediyorum ben) duygusaldır, erkeklerse odundur, ruhsuzdur, öküzdür. katılıyorum, erkekler böyledir.
erkekler odundur, erkekler ruhsuzdur, erkekler ökü... ıı neyse bunu geçelim. dişilerse bu özelliklerin tam tersi olarak duygusal yaratıklardır. aynısını karşı taraftan da beklerler doğal olarak.
ama bi sorunumuz var ortada sayın duygusallar, biz hormonal ve yetiştirilme şekli olarak sizden farklı canlılarız. ne kadar yontmaya çalışsanız da 'ayılık var hamurumuzda'. hadi zorlaya zorlaya yontup bi şeye benzetebilirsiniz belki ama o hamuru ne ediciik?


önce hormonlardan başlayalım. testosteron bizim cinsimizde hakim hormon. işte hamurumuzda bahsettiğimiz ayılık burdan geliyo. internetsiz olduğum ve bu yazıyı da word dosyasına yazıp daha sonradan internetli bi yere kavuşunca yayınlıcaamdan tüm özelliklerine bakamıyorum ama şöyle bi başlayalım.
hayvanlık ruhumuzu bu hormon verir. hırçınlığımız, saldırganlığımız bundandır. en sakin görünenimiz bile sağlam bikaç küfürden sonra "ne diyon lan sen lavuk!!" diye yürüyebilir karşıdakinin üstüne. hele bi de grup kalabalıksa adamımızın ingiliz soylusundan mahalle kabadayısına nasıl dönüştüğünü görebilirsiniz.

bi diğer etkiye geçiyorum, sizin kadar kendimize bakmayız. gerçi siz kendine bakmayı ayna karşısında 1,5 saat geçirmek olarak algılıyosunuz, o ayrı bi konu. mesela ağda. tamam acıtıyo olabilir, siz toplamda 78 tane olan tüyünüz için cart curt derinizi çekiştiriyo olabilirsiniz, bizse sizinkine on basan kıllarımızla gayet barışık olabiliriz ama naabalım efenim suç bizim mi? o testosteron nası kıllanma yapıyo biliyonuz mu? sizinkinden kat kat fazla acıyı çekmeye hiç niyetimiz yok, kusura bakmayın.hormonları burda kesip yetiştirilmeye gelebiliriz.
biçoğumuzun evinde ev işleri anneye, yan gelip yatma işleri babaya aittir. böyle ailelerde büyüdük azizim, çocuk gördüğünü yapacaktır en nihayetinde.
-bi yardım etsen, iki gömlek ütülesen?
+ne anlarım ben ütüden
bu konuşmayı duyan çocuk ütü anne işidir diye düşünmez mi? düşünür. içi çürük olan odunu nası yontmayı düşünüyosun ey dişi? böyle yerlerde yetişiyoruz işte.
bi diğer konu da kaybettiğimiz çocuklarımızın ardından yaptıklarımız. kaybedilen çocukları anlamışsınızdır heralde, yumurta ve spermden bahsediyorum.
aaa ne ayıp blogmuş diyenler burda bırakabilirler okumayı ama gerçekler bunlar.şimdi efenim dişi dediğimiz canlı kaybettiği tek bi doğmamış çocuğunun ardından 3-5 gün yas tutup tam anlamıyla 'içi kan ağlarken' erkek tek ejakulasyonda kaybettiği 300.000.000 doğmamış çocuğunun üstüne hiç umursamadan sifonu çeker. böyle bi davranışa sahip canlıdan duygulu davranmasını mı bekliyosunuz, yapmayın lütfen.
yazı genel olarak erkekleri kötüler gibi görünse de asıl amacım bu değil. size neden istediğiniz gibi olamayacağımızı, yapımızın buna elverişli olmadığını anlatmaya çalışıyorum. artık size veremeyeceklerimizi istemekten vazgeçin lütfen.
olmuyo, olamıyo. anca bu kadar.

21 yorum:

Feli Jo dedi ki...

"Mantıklı!" demekten başka çarem yok. Benim de yan gelip yatan kız olma nedenim, babamın sofra kurup yemek yapması, annemin işten gelip oturup yemeği yemesi olabilir. Hesabı ödeyen kişinin hep annem olması, babamın da işe gitmesi ama hep param yok demesi. Hehe. Ben de istenen gelin olamayabilirim :O

googhan dedi ki...

dengeleri tersine döndürmeyin ama efenim, olmuyo böyle :D

Feli Jo dedi ki...

benim aile ters denge direkt. ben ablamı döverdim, ablam bana hizmet ederdi. tabi bu ergenlikten sonra biten bir dönemdi de iğrençmişim o ayrı :D

googhan dedi ki...

hoş değil tabi abla dövmek. pek bilmiyorum öyle kardeş ilişkilerini, tek çocuktum dövcek kimse yoktu evde :D

Feli Jo dedi ki...

Şimdi ablamı görünce hep suçlu hissedip sarılıp duruyorum evlendi gitti zaten. Ben de tek çocuk oldum :D neyse sonuç olarak haklısın, büyütülme şekli çok etkili :D

Dürr-i Yekta dedi ki...

mantıklı yani doğru yazmışsın, odunluk yaratıışınızda var, hamurunda olmayan kişinin cinsiyeti zaten bozuk oluyor, ilk insandan beri böyle gelmiş bu düzen böyle gider, bayanlar olarak ne diye boşuna tepki gösteriyoruz ki, durumu kabullenip mutlu yaşamak lazım :)

meraklikedi dedi ki...

Hadi ordan!!! Hormonların arkasına saklanmayın. Yemezler! :)

Adsız dedi ki...

Bu sığındığınız eşsiz bilgiler malesef eskidi.Dedem zamanı sözleri tekrardan allayıp pullamak oh ne ala.Kadın erkek fark etmiyor,gördükçe her insanın bir odun haliyle karşılaşıyorsunuz.Hatta her yaşta bu odunsu hal görülüyor diyebiliyorum artık.

Adsız dedi ki...

ayılık var hamurumuzda... dedin kalbimi kazandın.


tanışalım mı?
hüff.

googhan dedi ki...

Feli Jo
evliliğinde senden kurtulma amacı da olabilir, bi düşün bunu :D

Dürr-i Yekta
di mi yaa, kabullenelim birbirimizi mutlu mesut yaşayalım :D
bi de cinsiyet bozukluklarına hiç girmedim, o ayrı bi yazıya konu olur. (gerçi değişik cinsel yönelime cinsiyet bozukluğu demek de yanlış bence)


meraklikedi
ya gerçekten hormonların suçu. hep o testosteronun başının altından çıkıyo bunlar :D


Adsız
dede sözleri önemlidir, arada kullanmak lazım böyle. eskimez.
udunluğun da yaşla eskidiğini düşünmüyorum, odun doğan kelebek ölmez.

x-coach
meraba ben gökan diye girip anaokulu günlerime dönebilirim :D

Feli Jo dedi ki...

Bence hepimizden kaçtı ahaha :D

googhan dedi ki...

o babadan kaçılmaz. her eve lazım :D

Feli Jo dedi ki...

Ahaha :D iyilik yaptığı için kıyamıyorsun kaçmaya ama muhabbeti sıkıcı diye de kaçıyorsun minik minik :D

Cessie dedi ki...

bende mimin var

googhan dedi ki...

Feli Jo
babaya öyle denmez. dinliyomuş gibi yapıp hıhı evet öyle dersen bütün sorunlar halloluyo :D


Cessie
şirinler mimim de duruyo daha ama tatilde uzun yazılar zor oluyo. anca evde hazırlayıp internetli bi yere kavuşunca yayınlayabiliyorum.

Missbone dedi ki...

bende mimin var

Adsız dedi ki...

haklısın. Kendinle de barışıksın genç. Yakışır.
Ancak nedendir anneye bu kadar yüklenmek? Bir iş erkeğindir-kadınındır olayına deliriyorum ben. Nüfus kağıdı mı pembe ütü yapmanın? Ya da maç izleyenlerin hepsinin mi çüküsü var?
Uyma sen babana. Yoruluyor kadıncağız.

cengiz dedi ki...

Bu kadarını haketmiyoruz.madem öküzüz niye öküzlerden biri ile yola devam ediyorsunuz yada altında inliyorsunuz?Yazmak için yazmış olmayın bu dünyada sizdeki delik yüzünden çok savaş çıktı malum sizin yeteneklerinizden biride bu.kendinizi çok güzel pazarlayabiliyorsunuz.getren biz götüren biz çalışan biz giydiren yediren biz ya siz?küçüçük bir delik başka bişeyiniz yok ama tanrıda sizi resmen gözetmiş.belkide sizden birine aşıktı geri zekalı...kısacası siz bize isteklerinizi söyleyin donlarınızı sıyırın başka türlü anlaşma olmayacak sizinle...

googhan dedi ki...

Missbone
uzun süreli internete kavuşunca doldurcam mimi


mavi
yok ben yardım eden XY kromozomluyum. ütü, temizlik, yemek hepsini yaparım. bulaşık makinesiyle de ilgilenirim ayrıca :D


cengiz
ııı... ne desem bilemedim şimdi :D
biraz fazla yüklenmişin ama öyle çok masum olmadıkları da bi gerçek.
iki tarafın da kendine has kötülükleri var bence. böylece dengeliyoruz birbirimizi

Zinovia dedi ki...

Bilimsel açıklama olmuş bu, beğendim. Evet çok öküzsünüz ama. Gerçekten.

googhan dedi ki...

hiç bilemedim şimdi. biraz olur ama çok... orasını bilemedim