23 Ağustos 2010 Pazartesi

8 nükleer santrale sahip ordu

iranın nükleer santralinin açılışını resmen yapması, kuzey amerika ve avrupa kıtalarından yükselen sesler, iranın israili tehdit edip santralini korumaya çalışması...

dünyada bi ülke daha nükleer enerji santraline sahip oldu. abd durumdan hoşnutsuzluğunu açıkça dile getirmekten çekinmiyor. ben de abdye karşı hoşnutsuzluumu dile getiricem.

ulan gerizekalı, yüzden fazla nükleer enerji santraline sahipsin. hatta bunu bırak sadece orudunun 8 tane nükleer santrali varken bu nası bi tedirginliktir?

soğuk savaş yıllarında üretip dağıttığın silahları daha sonra topladıktan sonra bile o ülkelerde dünyayı cehenneme çevirmeye yetecek silah bırakmışken ne tedirginliği?

hidrojen bombası patlatarak "bak akıllı olun götünüzde patlatmayı da bilirim" tavrından sonra dünyanın duyduğu tedirginliğin yanında seninki nası bi tedirginlik acaba?

vietmanda kullandığın kimyasal silahlardan, ortadoğudaki radyoaktif toplarından sonra bi de bu açıklamayı yapıyosun.

ulan mal, dünya için tehdit olarak gördüğünü söylüyosun. atladığın nokta yalnızca kendi ülkeni dünya olarak görmen. gerçek dünyada senin dünyanın tedirginliği var öküz. adamı durup dururken sinir ettin burda.

ne kadar nükleer savunucusu olsam da nükleer enerjinin yanındayım, nükleer silahın değil. dünyada savaşın bitmeyeceğini de biliyorum. ama en azından onu adil bir şekilde yürütebilelim. sırf daha fazlasını elde etmek için insanlıktan çıkmanın alemi yok. aslında insanlıktan çıkmanızın sınırı da yok. kusturucu gazlarla sinir gazlarını karıştırıp düşmanı adice öldürmeye çalışan, sırf kendi ırkından değil diye milyonlarca türdaşını katleden, kendine zarar veremeyecek bireyleri bile ortadan kaldırmaya çalışan başka bir tür yok dünyada insandan başka. aslında bu yüzden insanlıktan çıkıyorsunuz lafı yanlış. daha da insanlaşıyorsunuz.

Hiç yorum yok: