19 Mayıs 2010 Çarşamba

düşünün, sokakta yürüyorsunuz, karşıda birisi size yeni çıkan peynir çeşidini, sucuk çeşidini, dondurmayı ya da bunun gibi bir şeyi tanıtıyor. siz de tadına bakmak için peyniri ağzınıza attığınız anda görülmeyen bir iple denize doğru çekiliyorsunuz. karşı geldikçe peynirin içindeki kanca yanağınızı yırtıyor ve daha güçlü bir şekilde denize doğru sürükleniyorsunuz.

en sonunda denize girdiğinizde bir el kancayı tüm yanağınızı yırtarak çıkartıyor ve sizi önceden 8 kişinin konduğu denizin içindeki hava dolu bir bölmeye alıyor. siz gelene kadar neredeyse her oksijen molekülü kullanılmış. her nefes alışınızda ciğerlerinize oksijen değil karbondioksidin dolduğunu hissediyorsunuz. ilk yakalanan isnanlar yanınızda ölüyorlar. ölülerle temas halindesiniz. yukarıdan birisi daha atılıyor içeri. dirseği hemen yanınızdakinin gözüne çarpıyor. zaten bitkin düşmüş kişi bu acı yüzünden ölüyor.

artık nefes almanızın bir anlamı kalmadı. çünkü nefes alsanız da almasanız da hiçbir şey farketmiyor. son saniyelerinizi yaşadığınızın farkınasınız. inanılmaz bir acı sonrasında beyninize giden oksijen azaldığı için bir rahatlama hissediyorsunuz. ardından bitişiğinizdekiler gibi sessizce gözlerinizi yumuyorsunuz.

günün sonunda sizi eve götürüyorlar. evdeki çocuk eskihisarda tuttuk bu insanları, yemem ben diyor. o akşam yanınızdaki 26 insanla beraber çöpe atılıyorsunuz.

sırf eğlence olsun diye öldürüldünüz. sizi öldürenlerin eline hiçbirşey geçmedi. koskoca bir günlerini 27 tane insanı yakalayarak geçirdiler sizin artık yaşayacak bir saniyeniz bile yokken. halbuki bir saniyelerini bile değerlendirerek yaşayabilirlerdi ve 27 tane insan çöpte pis kokularıyla çürümeye bırakılmazdı.

spor olsun diye fokların öldürülmesine ne kadar karşıysam aynı şekilde eğlence olsun diye balık tutulmasına da karşıyım.
katilliği ve vahşiliği bir eğlence olarak göremiyorum. bütün gün oltanın başında solucana kanca geçirip balığın ağzının parçalanıp boğularak katledilmesinden daha normal eğlenme yöntemleri mutlaka vardır.

Hiç yorum yok: