13 Mayıs 2010 Perşembe

artık takım elbise giyip gezicem lan. bütün bankaları dolaştım bugün. resmi bi isnan oldum.
önce ziraat bankasına gidip bankamatik kartımı aldım.
ordan çıktım okula geldim, iş bankasının atmsinden para çekip yapı krediye yatırdım.
daha sonra ziraat atmsine gidip krediyle ne kadar para biriktiğine bakmaya gittim. kart iade tuşunu bulamadım, sembolik olarak 100 lira çektim. daha soora iş bankasından çektiğim parayla yapı krediye yatırdığım yurt paramın makbuzunu yurt muhasebesine götürüp seneye de yurtta kalmak için kayıt yaptırdım.
resmiyeti pek de sevmeyen (aslında beceremeyen) bi insan olarak bayaa ağır geldi bu işlemler. atmden kartı geri almayı bile beceremedim düşün. çünkü neden? hep iş bankası atmsiyle işim oldu, onda kart iade diye bişi var, ziraatte yok bu. bi de is bankası para çektikten sonra yeni işlem yapçan mı lan diye soruyo. ziraat parayı verir vermez kartını da çıkarıp sktir git lan diyip gönderiyo.

bi de bugün göğya okulda randeu alcaktım dişlerim için. almadım. belirlediğim programın dışına çıktım. ama yarın kesinlikle ankamall'e gidip saat alıcam. kararlıyım. ayak bileğime takıp gezcem mnagoyiim. daha da pisleşebilirim, farkındaysan pisleşmiyorum.

jaket krondan 97 almışım ciddi ciddi. düşünsene lan, 97. hocalar ya 100 100 90 ya da 100 95 95 vermişler dişime. sınıf ortalamasının 60 larda ve benden sonraki en yüksek notun 82 olduğunu düşündüğümüzde hayvani bi not bence. her gün birinin tebrik etmesi de ayrı bi güzel. zaten ne zamandır götüm 2 metre havadaydı, iyice yükseldi. ama düşünsene lan 97.

pratikte bu kadar güzel bi durumdayken teorik derlerimin de hepsinden kalıyo gibiyim. iyi geçen tıbbi biyolojiden bile 56 aldım. ilki kötü geçmişti, ondan da 56 almıştım. istikrarlı bi çizgi izliyorum. organikten 53.5 almıştım. biyofizikteki kadın eğer formüle önem veriyosa o dersten de bi şeyi tutarım artık. fizyoloji okunmadı ama hatırladığım kadarıyla pek de iç açıcı değildi. böylece 2. dönem ebemi tersten görmüş oldum. hayata değişik bi açıdan bakıyorum, ne hoş.

düşünsene lan, ilkokul, ortaokulda sınıfın en iyisisin, lisede en iyi olmasa da ilk beşe girersin. ama burda sınıfın en kötü notlarını alıyosun. insan bi afallıyo. ne aptalmışım lan ben diyosun. senin 10 gün çalışıp 53.5 (buçuğu unutmayalım) aldığın sınava millet 3-4 gün çalışıp 70-80 alıyo, sen bok gibi kalıyosun. hayır çalışma şekli dicem, bi şekil de yok ortada. bildiğin kafa basmıyo. kıvrımlar az geliyo bi zaman sonra. 7 gün sonra organik sınavı var. çalışmaya başladım, başka başlayan yok sanırım. ama sınav sonrasında gtünden 30 cm giricek olan yine ben olucam, görürsün bak.

Hiç yorum yok: