3 Kasım 2009 Salı

.

Lan bugün güya b grubunun dersi vardı. Sabah ben yine gittim okula. Sabah 8:30’da kapının önünde olmamız gerekiyo, ben o saatte yataktan kalktım. ama sonuçta kalktım yani. Zaten erkenden gitmeme gerek yok, dersim yok nasılsa. Çizimleri gidip asistana vericem. Neyse gittim kapıda önlümü giydim, içeri girdim, asistanımı da buldum . hocam gideyim mi dedim, sen bunu en iyisi haftaya ver dedi bağa. Ama bişeyim için teşekkür de etti. Hassasiyetimdi sanırsam. Halbuki önceki hafta haftaya verirsin demişti. Neyse dedim gittim 2. Defa kaavaltımı ettim. Haşlanmış yumurta vardı almadım ama onu. Gözleme aldım onun yerine. Hayır gözleme dedin normalde ince bişey olur, bunlarınki iki parmak kalınlıında bi ‘hamur’.

Bi internetteyim bi kelle anatomisi çalışıyom. Bi bi internetteyim bi kelle çalışıyom. Bi internet bi kelle gidiyom öyle. Ama almıyo beynim. En son akşam anladım kemiklerin yerlerini falan. Daha bunların eklemleri falan da var. En zor kısmı bitti ama. Os frontale, os ethmoidale, os zygomaticum, os occuputale falan hepsini biliyom artık. Hatta os ethmoidalenin büyük bi kelebeğe, os syphenoidalenin de kanatlı bişeye benzedini biliyom artık. He aralarındaki fark ne? Şu anda benim için sadece ethmoidalenin daha uzun oldu. Halbuki benzer yanları yoktur aslında :D bi de os temporalenin içinden kulakla ilgili bi kanalın geçtiini biliyom.

2 yorum:

serkan dedi ki...

Yazının ikinci paragrafından bir şey anlamamakla beraber birinci paragrafı iyice özümsedim efendim

googhan dedi ki...

orda yazan kemikleri yarım saatte ezberledim ben. ilk okuyuşta anlamamak çok normal.
zaten 2 boyutta anlamak zor bugün gerçek kafataslarını gördük mesela, onun üstünde 2 saatte bayaa şey öörendim. sulcus sinus sagitalis superior adındaki yapıyı bile çok rahat ezberledim :D

şimdiki aklım olsa çapaya giderdim, sırf protetik görürdüm :D