10 Eylül 2009 Perşembe

öss günlükleri - bölüm 2

saat 3:03, 12 ağustosa 3 saat önce girdik.yaklaşık 6,5 saat sonra sonuçlar açıklanacak. bu akşam nasıl uyuyacağım bilmiyorum. normalde de bu saatlerde oturuyor olurdum ama bu çok daha farklı. stres katlanarak üzerime üzerime geliyor.
acaba neresi tutacak? krizden dolayı insanlar mühendislik yazmaz, diş, tıp falan yazar benim önüme geçerlerse ne tıpa girebilirim ne de dişe. hacettepe elektrik elektroniği de istemiyorum. fabrikada çalışmak içimden gelmiyor. sınav sonuçları açıklanana kadar mühendis olmayı istiyordum. beklediğimden çok daha yüksek bir başarı gelince tıp ve dişe döndüm.
ama ekonomik kriz benim gibi birçok kişinin fikrini değiştirmiş olabilir.8294 kişi! bunlar ebnim istediğim yere girebilir ve ben açıkta kalırım. bana göre en kötü ihtimalle çapa diş olur. ona da ayaklarım götüme vura vura giderim. sonuçta oyuyorsun, kakıyorsun. he illa diş olacaksa hacettepe olsun, daha yüksek puanlı. şu anda istediğim diş değil, tıp. ailemin baskısından falan değil, kendi isteğimle. 6 sene sık dişini, işin hazır. biraz daha sık, süper bi meslek sahibisin. asla doktorluğun havası var şeyi var diye düşünmedim. sonuçta meslek yani. doktorluk da meslek, çöpçülük de meslek. ikisini de yapacak birileri lazım. acaba yarın tıp mı olacak, diş mi? şu anda ikisine de çok bağlanmak istemiyorum ama tıp daha yazkın duruyor şu anda bana. puan anlamında değil, istek anlamında yakın. ama diş de iyi. tıbbın tutması daha zor olduğu için pek de bağlanmak istemiyorum. ikisine birden bağlanmak istemeyişim sebebi de nükleer gibi hep içimde kalmasında korkuyorum. hiç puanlar olmasa, her meslekte iyi bi para kesin vericez, işsiz kalma şansın olmayacak deseler nükleeri seçerdim. seviyom o işi. santralde bi işim olmasını istedim ama gelecekte benim için hayatımı sürdürecek paraya ihtiyacım var. bu yüzden de doktorluk ağır basıyor. dişe de hayır demem.
bekleyip göreceğiz. saat 3:13

Hiç yorum yok: